googleeed422574d7fd0df.html İnternetten Para Kazanmak İçin En Etkili Yöntem: Affiliate Marketing Nedir?

Affiliate Marketing Nedir?

Affiliate Marketing, internetten en çok para kazandıran yollar ve en kolay para kazanma yöntemlerinden birtanesidir. İnternette affiliate marketing siteleri olanlar hayal bile edemeyecekleri bir servete ulaşmaya adaydırlar.

Affiliate marketing evden para kazanma yolları arasında tercih edebileceğiniz en etkili netten para kazanma yoludur.

Affiliate marketing programlarında bir başlangıç maliyeti bulunmamaktadır. Türkçedeki anlamını "Satış Ortaklığı" ya da "Komisyonculuk" olarak ifade edebiliriz. Yani başkasına ait bir ürün ya da hizmetin siz satılmasına aracılık edersiniz ve aradaki komisyonunuzu alırsınız.

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında şu anda affiliate marketing sistemi en çok tercih edilen sistemler arasında yer almaktadır. Amerika'da 1992 yıllarında başlayan bu akım günümüzde yine sadece Amerika'da milyar dolarlık bir ciro hacmine sahiptir. Amerika'da ve Avrupa'da Affiliateler (Satış Ortakları) bu sistemden geçimlerini sağlıyorlar ve hatta çok ciddi miktarlarda para kazanıyorlar.

Türkiye'de ise affiliate marketing sistemi 2009 yıllarında başlamış ve 2010 yılı itibarıyle bayağı bir hareketlilik göstermiştir. Ülkemizde de affiliate marketing sisteminden çok ciddi paralar kazananlar oluşmaya başlamış ve bu kişilerin bu işten ciddi paralar kazanan kesimin ileride çok daha fazla olacağı kesindir.

Affiliate marketing sistemi iki şekilde çalışır. Birincisi, insanlar arama motarlarına (google, yahoo vs.) aradığı ürünün ismini yazarak arattırma yapar ve karşısına gelen sayfada sizin sitenize girerek satış ortaklığını  yaptığınız ürünü satın alır.

İkinci sistem ise google adwords gibi reklam verebileceğiniz alanlarda satış ortağı olduğunuz ürünü size ait affiliate linki üzerinden reklam vererek satışını yapmaktır.

Aslında affiliate marketing için iyi bir site oluşturup, ziyaretçi trafiğini de sağladıktan sonra bu site ya da blog üzerinden satış yapmak en güzelidir. Böylece reklam parası vs. gibi masraflarımız olmaz.

Türkiye'de yeni ivme kazanan affiliate marketing sisteminin ileride internetten para kazanmak isteyen girişimcilerin birçoğuna büyük paralar kazandıracağı kesindir. Amerika'da 1992 yılında başlayan, günümüzde ise milyar dolarlık ciroya sahip olan affiliate marketing ile para kazanma sistemi ülkemizde de çok kısa sürede çok daha büyük bir patlama yaşayacaktır. Şöyle düşünün cep telefonları Türkiye'ye ilk geldiğinde lüks olarak nitelendiriliyordu. Biz toplum olarak çok çabuk bir şekilde hayatımıza giren şeyleri özümsüyoruz. Affiliate marketing sistemi de ilerleyen zamanlarda ülkemizde getirisi iyi olan bir iş dalı olacak. Şuan da bile bu sistemden ayda 1.500 TL ile 15.000TL arasında değişen meblağlarda para kazananlar olduğuna göre ilerisini siz düşünün.

Günümüzde affiliate marketing eğitimi alıp uygulamaya başlayanlar çok kısa bir süre içerisinde aylık 1000-1500TL gibi bir kazanç elde etmeye başlıyorlarki bu işin geleceğini herhalde tahmin edebiliyorsunuzdur.

Şuanda bu sayfada olduğuna göre büyük ihtimalle sende internetten nasıl para kazanabilirm düşüncesiyle araştırmalar yaparken bu sayfayı buldun.

İnternetten para kazanabilmek için affiliate marketing nasıl yapılır öğrenmen gerektiğini bilmelisin. Affiliate marketing nasıl yapılır diye araştırmaya başlamak için  iki seçenek olduğunu göreceksin.

Birincisi internettenn tek tek araştırarak bilgileri toplamak ve bunların ışığında sistemi uygulamak. Ama bu yöntem çok zahmetli ve zaman alıcıdır. Verilen bilgilerin doğru olup olmadığını anlamak için test etmelisiniz, doğru olanlarla yanlış olanları tek tek ayırt etmelisiniz. Bu size hem zaman hem de daha çok para kaybettirebilir. Şöyleki; adwords reklamlarını kullandığınızı farz edelim. Siz kelimeleri analiz etmek, hangi ülkede daha çok satışının yapıldığını anlamak için birçok reklam yayınlayabilir ve bu durumda da para kaybına uğrayabilirsiniz.

Bunun yerine ikinci seçenek olan bilgiyi satın almanızı tavsiye ederim. Nedir bilgiyi satın almak? Sizin gibi zamanında full time iş, ek iş veya part time iş olsun diye evden para kazanmak amacıyla bu işi araştırmış, bu işe yıllarını vermiş ve artık bu konuda tam bir bilgi birikimine sahip kişilerin hazırlayıp sunduğu kitaplardan faydalanmak.

Bu şekilde, bu kitapları satın almak için cebimizden küçük bir miktar para harcayabiliriz ama bu kazanacağımız miktar karşısında sözü bile edilecek bir tutar değildir.

Reklam Vererek Affiliate Marketing Ürünlerinin Satışını Yapmak

Reklam vererek satış yapmak için izlenecek yollar

  • Satış potansiyeli olan bir ürün seçilir.
  • Bu ürün için bir reklam kampanyası başlatılır.
  • Ürünün reklamı testen geçirilir. Bunda amacımız reklam ücretlerini ürünü sattığımızda bize kalan komisyodan düştüğümüzde geriye kalan paranın bizim bu üründen para kazanabilecek olup olmadığımızı anlamak içindir. Eğer seçtiğimiz ürün bize istediğimiz bir kazanç sağlamıyorsa yeni bir ürün seçerek denemelere devam etmeliyiz. Bu şekilde kazandıran niş bir ürün buluncaya kadar reklam testlerine devam edilir.
  • Yaptığımız testler sonucunda istediğimiz ürünü bulduğumuzda gerçek reklam kampanyasına başlar ve devam ederiz.
Görüldüğü gibi affialite marketing sisteminden reklam yaparak para kazanmaya başlayabilmek için belirli bir sermayeye ihtiyacımız vardır.

Sermayesi olmayanlar affiliate marketing sistemini reklam vererek yapamazlar.

Reklamları test etmemizdeki amaç ortalama bir tıklamada satılan ürün sayısının her zaman aynı ortalama da devam edip etmediğini ölçmek içindir. Şöyleki; bir ürün için yaptığımız test reklamında ürün ilk 100 tıklamada 3 tane satıldı diyelim. Bu sonraki 100 tıklamada da aynı 3 satışı getiriyor mu bunu gözlemlememiz lazım. Çünkü bazen ilk 100 tıklamada 3 tane satılan üründen daha sonraki 500 tıklamada hiç satılmayabiliyor.

Böylece hem ürünün kaç tıklamada kaç tane sattığını görmüş oluruz hem de ürüne hangi arama kelimelerinden insanların ulaştıklarını tesbit ederek gerçek reklam kampanyamızı buna göre düzenleriz.

Reklam vererek affiliate marketing sistemini uygulamanın bir faydası kazanmaya hemen başlamamızdır. Kazandıkça reklama ayıracak daha çok paranız olur ve daha fazla reklam daha fazla kazanmamızı sağlar.

Reklam vererek affiliate marketing işini yapmak için ya deneme yanılma yoluyla size para kazandıracak ürünü bulursunuz ya da bu konuda tecrübeli kimselerden ders alarak harcayacağınız parayı harcamamış olursunuz. Test reklamlarını yaparken deneme yanılma yöntemini seçerseniz, eğer yeterince sermayeniz yoksa test aşamasında paranız biter ve gerçek reklamlara başlamadan yarı yolda kalmış olursunuz.

Geçenlerde yapılan bir anket ile reklam vererek affiliate marketing sisteminden para kazanabilmeyi sağlayan en faydalı kitap olarak aşağıdaki iki kitap seçildi. Piyasadaki affiliate marketing kitaplarının kullanıcıları arasında yapılan bu ankette test edilmek istenen, hangi kitabın kullanıcılarına gerçekten fayda sağlayıp, para kazandırdığını araştırmaktı. İşte aşağıda bu ankette birinci ve ikinci olan kitaplar: